KSW GORZÓW powstał w 2007 r. z inicjatywy trenera Tomasza Bagrowskiego. Oficjalnie wpisany do rejestru stowarzyszeń sportowych Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. Początki naszej działalności związane były mocno z koreańską sztuką walki Taekwon-do ITF, której wielokrotnym Mistrzem Polski był trener T. Bagrowski. Do grona najlepszych szybko dołączyli też jego podopieczni zdobywając wiele tutułów Mistrzów Kraju. W międzyczasie klub rozpoczął współpracę z Polskim Związkiem Kickboxingu, co dało nam prawo startów również w tej dyscyplinie sportu. Od tej pory coraz bardziej kierowaliśmy się w stronę "Kicku", a na sukcesy nie trzeba było długo czekać. Nasi zawodnicy to wielokrotni Mistrzowie Polski w Kickboxingu we wszyskich formułach walki. Obecnie startujemy zarówno w Kickboxingu, Taekwon-do, Muay Thai i K-1.
Przez kilka ostatnich lat w nazwie klubu funkcjonował człon "SEKRET" zaczerpnięty od głównego sponsora - Agencji Ochrony Osób i Mienia SEKRET Gorzów Wlkp. Jednakże z powodu zbyt częstego mylenia kickboxingu z usługami ochrony obecnie Klub powrócił do swojej pierwotnej nazwy tj. KSW GORZÓW.

Kickboxing jako dyscyplina sportowa powstała w latach 60-tych dzięki Japończykowi - Osamu Noguchi. Bazując na boksie tajskim, wojownik ten udoskonalił metody treningowe, dołączył do ćwiczeń elementy boksu oraz techniki nożne. Została stworzona organizacja oraz przepisy rywalizacji, wtedy też oficjalnie pojawiła się nazwa kickboxing. Pierwsze zawody odbyły się w kwietniu 1966 roku, a od tego czasu ta widowiskowa i odważna dyscyplina bardzo się rozwinęła. W kickboxingu istnieje wiele formuł, każda charakteryzująca się odmiennymi przepisami i innym stylem zawodników. Od bezkontaktowych, pokazowych walk przy muzyce czy aero-kicku - przez pojedynki na matach w formułach Pointfighting, Light Contact czy Kick-Light oraz na twardych walkach pełnokontaktowych w ringu (Full-Contact, Low-Kick, K-1 Rules, Oriental Rules) - kończąc:
- Pointfighting (Semi Contact): formuła nastawiona głównie na szybkość zawodników; walka jest przerywana i punktowana po każdym czystym trafieniu przeciwnika; ograniczona siła uderzeń; walka odbywa się na tatami, wyjątkowo na ringu, standardowo trwa 3x2 min.
- Light Contact: forma walki ciągłej w której zawodnicy muszą wykazać się umiejętnością walki technicznej; ograniczona siła uderzeń; walka odbywa się na ringu, parkiecie lub tatami, standardowo trwa 3x2 min.
- Kick Light: forma walki ciągłej z kopnięciami od uda w górę oraz ograniczoną siłą uderzeń; walka odbywa się na ringu, parkiecie lub tatami.
- Full Contact: dozwolone są wszystkie techniki nożne i bokserskie powyżej pasa, z minimalną liczbą 8 kopnięć podczas rundy, jeśli zawodnik nie zada 8 kopnięć traci 1 punkt; nie wolno kopać kolanem ani uderzać łokciem; walka odbywa się na ringu bokserskim, standardowo trwa 3x2 min.
- Low Kick: dozwolone są wszystkie techniki bokserskie oraz kopnięcia do wysokości głowy, nie ma minimalnej liczby kopnięć na minutę, nie wolno kopać kolanem ani uderzać łokciem; walka odbywa się na ringu, standardowo trwa 3x2 min.
- K-1 Rulles: formuła wprowadzona i spopularyzowana przez japońską organizację K-1, dozwolone są wszelkie techniki bokserskie, obrotowe uderzenia pięścią, kopnięcia oraz ciosy kolanami, bez względu na wysokość; nie wolno uderzać łokciem; walka odbywa się na ringu, standardowo trwa 3x3 lub 5x3 min.
- Oriental Rules: złagodzona wersja tradycyjnego muay thai; dozwolone są wszelkie techniki bokserskie, obrotowe uderzenia pięścią, kopnięcia oraz ciosy kolanami, bez względu na wysokość, a także rzuty, podcięcia i walka w klinczu; nie wolno uderzać łokciem; walka odbywa się na ringu.

Muay Thai (Thai Boxing) jest sportem narodowym Tajlandi. Związany jest z tradycją oraz kulturą tego kraju. Obecnie jest to sport ringowy, pełnokontaktowy. Cechami wyróżniającymi go od innych stylów jest możliwość walki kolanami i łokciami. Ponadto można używać kopnięć i wszelkich technik bokserskich. Boks tajski kładzie również duży nacisk na klincz. Muay Thai jest stylem stateczniejszym od innych mniej kontaktowych form. Preferuje zawodników idących twardo do przodu, podejmujących wymianę. Techniki wykonywane są z pełnego skrętu ciała i rotacji bioder. W ten sposób każda technika poparta jest masą ciała. Twardy styl jakim jest Muay Thai dyskryminuje zawodników uciekających, unikających wymian. Kluczową rolę odgrywać będą kopnięcia okrężne mimo iż dozwolone są wszystkie techniki nożne. Kopnięcia frontalne stosowane będą raczej w defensywie. Wizytówką będzie także kopnięcie niskie na udo zwane z ang. low-kick. Bardzo duża uwaga skupia się na klinczu, czyli walce w zwarciu. Dodatkowo w muay thai dopuszczalne są przechwyty kopnięć, obalenia i podcięcia, natomiast zabronione rzuty, jakie się stosuje w judo. Brak walki w parterze, nie używane są dźwignie oraz duszenia.

Taekwon-do to jedna z najmłodszych sztuk walki, która powstała w roku 1955 w Korei z myślą o zastosowaniu wojskowym, jednak z czasem trafiła także "pod strzechy zwykłych obywateli". Samo słowo taekwon-do jest zlepkiem trzech wyrazów: stopy - tae, pięści - kwon oraz sposobu - do. Główny nacisk w Taekwon-do położony jest na jak najefektywniejsze wykorzystanie rąk i nóg w walce. Jest to styl bogaty technicznie. Obrona i atak mogą być swobodnie prowadzone z ziemi i z powietrza, z każdego kierunku - przy użyciu dłoni, pięści, łokci, kolan i stóp. Przeważają techniki nożne, których ilość i różnorodność nie ma odpowiedników w żadnym innym stylu czy sporcie walki. Ze względu na wysoką skuteczność ciosów, szereg technik zawartych w tym systemie zostało skopiowanych do innych sztuk walki. Taekwondo ze względu na bardzo wysoką skuteczność w ataku zyskało sobie bardzo dużą popularność. Walka na zawodach sportowych odbywa się na planszy w formułach semi i light contact.